Tiszaparti Római Katolikus

Általános Iskola és Gimnázium

Get Adobe Flash player

Látogatóink

Ma 76

Tegnap 69

A héten 578

A hónapban 1768

Összesen 419343

5 vendég és 0 tag van jelen

 

 

 
 

 

 

Kedvenc Városom Szolnok elnevezésű vetélkedőn 4. helyezést ért el a Szolnoki KV Magok csapata

Csapattagok:

Pintér Abigél 11.B

Aradi Dániel 11.B

Golyha Bence 11.B

Sáros Attila 11.B

Veres András 11.B

   

 

Kézilabda diákolimpia országos döntőjében 8. helyezést ért el iskolánk leány kézilabda csapata

Csapattagok:

Ballók Vanda 11.A

Bozóki Viktória 11.A

Dencs Viktória 11.A

Fleischmann Evelin 11.A

Urbán Anna 11.A

Lőrinczy Dorka 10.B

László Karina 12.B

Boros Boglárka 12.C

Lőrinczy Nóra 12.C

 

Fair Play Cup Középiskolai Labdarúgás megyei döntő 1. helyezés

Csapattagok:

Pap Nikoletta 9.A

Benke Márta 10.G

Molnár Kitti 11.A

Szabó Réka 11.B

Kiss Beatrix 12.A

László Karina 12.B

Boros Boglárka 12.C

Szabó Marica 12.C


 

 

              

 

     

Házi Angol Szépkiejtési Verseny

 

5-6. évfolyam

1. hely: Hidasi Maja 6.G

2. hely: Baricza Lilla 5.G

3. hely: Honti Emma 6.A

 

7-8. évfolyam

1. hely: Nagy Flóra 7.A

2. hely: Sarkadi Szófia 7.A

 

9-10-11. évfolyam

1. hely: Papp Korina 10.G

2. hely: Sándor Eszter 11.G

3. hely: Sáros Attila 11.B

 

 

Hirt Balázs 12.C osztályos tanuló 7. helyezést ért el a Pázmány Bölcs-Ész Tanulmányi versenyen

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

 

A szintén országos rendezésű Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyen is nagy sikerrel vettek részt 4. évfolyamos diákjaink. A 4.b osztály 4 fős csapata a megyei 1. helyezést elérve kiharcolták maguknak a jogot az országos döntőn való részvételre. A színvonalas döntő megrendezésére Budapesten került sor, ahol a 26 bejutott csapat közül az előkelő 13. helyen végeztek. Gratulálunk Angyal Netti, Donkó Dániel, Petkes Hunor Márton és Kelemen Simon tanulóinknak, és felkészítőjüknek, Balog Melinda tanítónak!

Ugyanezen a versenyen a 4.a osztály csapata – Mészáros Zalán Róbert, Csabai Kornélia Lilla, Albel Kristóf, Lánczi Zaránd János - 1 ponttal a 4.b-sek mögött megyei 2. helyen végeztek. Nekik is és Bódiné Nagyistván Erzsébet tanító néninek szintén gratulálunk!

    

Bolyai Matematika Csapatverseny

Az országos rendezésű Bolyai Matematika Csapatversenyen nagyon szép eredménnyel vettek részt 4. évfolyamos diákjaink. A 4.a osztály csapata – Mészáros Zalán Róbert, Csabai Kornélia, Albel Kristóf, Lánczi Zaránd János megyei 1. helyezettként bejutott az országos döntőbe. A rangos döntőt Budapesten rendezték, ahol 37 csapat mérettette meg magát. Csapatunk a 26. helyen végzett. Gratulálunk tanulóinknak, és felkészítőjüknek, Jakab Anna tanító néninek!

Ugyanezen a versenyen a 4.b osztály csapata – Sütő Szabolcs, Kelemen Simon, Petkes Hunor Márton, Mosolygó Mihály - a megyei 3. helyet szerezték meg. Nekik, és Győri Péter Benjaminné tanító néninek is gratulálunk!

     

 

Belvárosi Napok – Matematika verseny

A Szegő Gábor Általános Iskola egyéni matematika versenyén két negyedik osztályos tanulónk ért el kiváló eredményt korosztályában. Sütő Szabolcs a 4.b osztályból az 1. helyen, Albel Kristóf a 4.a osztályból a 2. helyen végzett. Gratulálunk ügyes matekosainknak, és felkészítőiknek, Győri Péter Benjaminné és Jakab Anna tanítóknak!

 

Belvárosi Napok  - Rajzolj Velünk!

Minden évben részt veszünk a Szegő Gábor Általános Iskola Belvárosi napok versenysorozatán. A „Rajzolj velünk!” rajzversenyen Imre-Kovács Damján Attila 3.b osztályos tanulónk a zsűri külön díját érdemelte ki alkotásával. Gratulálunk Attilának és Ádám Erzsébet tanító néninek!

 

Kedvenc bibliai hősöm

Az Adventista Egyház rajzpályázatot hirdetett az ősz folyamán „Kedvenc bibliai hősöm” témában. Iskolánk 3 kis diákja különdíjas lett a beküldött pályamunkájával. Alkotásaikat a Szolnoki Bartók Béla Alapfokú Művészeti Iskolában ki is állították. Gratulálunk Kató Lilla 2.a, Korim Hanna Boglárka és Ignácz Bodza 2.b osztályos ügyes kezű tanulóinknak, és felkészítőinek, Tóth-Urbán Linda és Tóth-Szepcsik Renáta tanító néniknek!

   

 

Egyházmegyei Szavalóverseny, Nagykáta

 

Október 19-én rendezték meg Nagykátán, a Váci Mihály Katolikus Általános Iskolában az Egyházmegyei Szavalóversenyt. A versek témájában Isten és ember kapcsolatának kellett megjelennie. Alsó tagozatosainkat öt tanulónk képviselte. Közülük Szarvas Laura 4.b osztályos tanulónk 5., Viplak Virág Rebeka 2.b osztályos tanulónk 1. helyen végzett a maga korosztályában! Szívből gratulálunk a nagyszerű eredményeikhez! Felkészítőik Balog Melinda és Tóth-Szepcsik Renáta tanítók voltak.

           

 

Mesemondó verseny A népmese napja alkalmából

 

Benedek Elek születésnapja alkalmából 4 korcsoportban (1-2. oszt. ; 3-4. oszt., 5-6. oszt., 7-8. oszt.) rendeztük meg a versenyt.

A Mátyás –év apropóján az igazságos királyról szóló meséket előadó diákokat 3 tagú zsűri hallgatta meg. A színvonalas előadásokat könyvjutalommal díjaztuk.

 

 

A negyedikes évfolyam megnyerte a "Belépés nem csak tornacipőben" váltóversenyt.

 

 

 

Horváth Ábel Olivér a Nemzeti VERSenyen ezüst minősítést szerzett

 

 

     

 

Országos Diákolimpiai Bajnokok Evezésben

 

 

 

Miskolczi Balázs 9.g - Balogh Zsombor 8.a

 

Csengetési rend

       1. óra              7.50 - 8.35

       2. óra              8.45 - 9.30

       3. óra            9.40 - 10.25

       4. óra          10.35 - 11.20

         Ebédszünet  20 perc

       5. óra          11.40 - 12.25

         Ebédszünet  15 perc

       6. óra          12.40 - 13.25

       7. óra          13.35 - 14.20

       8. óra          14.30 - 15.15

 

 

 
 

 

 

Copyright © Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium 2014. Minden jog fenntartva.